MKS Zabrze Kończyce - baner górny

Aktualności

Jubileusz 60-lecia MKS Zabrze – Kończyce i ważne słowa : „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

przez

on

Młodzieżowy Klub Sportowy Zabrze-Kończyce obchodził 60-lecie. Z tej okazji z działaczami, którzy oddali całe swoje serce dziecięcej piłce spotkali się : włodarze Śląskiego Związku Piłki Nożnej – prezes Henryk Kula i wiceprezes, a zarazem prezes Podokręgu Zabrze Jarosław Bryś, Wiceprezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, Naczelnik Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Urzędu m. Zabrze Celina Pająk, Przewodnicząca Komisji Turystki i Sportu Łucja Chrząstek – Bar, Radny Miasta Zabrze Damian Trześniewski, Herbert Jatta – Podokręg Zabrze, Władysław Drożdzal – ŚZPN Katowice, oraz najwięksi Przyjaciele Klubu.

Najdonioślejszym momentem spotkania było uhonorowanie wyróżnionych przedstawicieli jubilata. Brązowe honorowe odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Michał Bednarz, Jarosław Kramerski i Maciej Łukawski. Srebrnymi odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej odznaczeni zostali Adam Krawczyk, Danuta Mirska i Roman Mirski, a złotą odznakę wręczono pani prezes Jolancie Krawczyk, która w imieniu klubu odebrała także pamiątkowy „grawerton”.        A ponieważ Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz bardziej nie zabrakło też opłatka i świąteczno-noworocznych życzeń, wśród których słowa prezesa Henryka Kuli: „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” nabrały szczególnej wagi. Zarząd Klubu pragnie złożyć serdecznie podziękowania Wszystkim i każdemu z osobna za życzenia, miłe słowa i prezenty. Świadomość że mamy tylu wspaniałych Przyjaciół zmobilizuje nas do jeszcze większej pracy na rzecz Klubu. Szczególne podziękowania za pomoc kierujemy do Grzegorza Podeszwa. Dziękujemy bardzo !!! :):):)

Działacze nie zapomnieli o Krzysztofie Maju, który spoczywa na cmentarzu w Kończycach. Nie obyło się bez wspomnień i modlitwy przy grobie byłego dyrektora Górnika Zabrze, który zmarł rok temu w wieku 39 lat. Krzysiu nigdy o Tobie nie zapomnimy…….

Część z powyższych informacji  pojawiło się na stronach ŚZPN Katowice i ŚZPN Podokręg Zabrze.